Strona głównaSzpitaleNowy Zakład Chirurgii Onkologicznej w Szpitalu Wolskim – innowacyjne wsparcie pacjentów i...

Nowy Zakład Chirurgii Onkologicznej w Szpitalu Wolskim – innowacyjne wsparcie pacjentów i rozwój badań

Aktualizacja 25-12-2024 07:00

Udostępnij

11 grudnia 2024 roku w Warszawie otwarto Zakład Chirurgii Onkologicznej w Szpitalu Wolskim, działający pod auspicjami Instytutu Nauk Medycznych WMCM Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego (UKSW). Placówka ma zapewnić pacjentom dostęp do najnowocześniejszych metod leczenia oraz zacieśnić współpracę między światem nauki a praktyką kliniczną.

Nowa placówka w sercu Warszawy

Zakład Chirurgii Onkologicznej został utworzony na bazie Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej z częścią urazową Szpitala Wolskiego. Na czele jednostki stanął dr hab. n. med. Tomasz Miłek, prof. uczelni, dotychczasowy ordynator oddziału.

Uroczystość otwarcia zgromadziła przedstawicieli władz uczelni i szpitala, w tym rektora UKSW, ks. prof. Ryszarda Czekalskiego, oraz dziekana WMCM, prof. n. med. i n. o zdr. Filipa M. Szymańskiego.

Rektor UKSW podkreślił znaczenie nowej placówki dla rozwoju akademickiego uniwersytetu. W jego ocenie zakład doskonale wpisuje się w strukturę uczelni i misję medyczną, rozwijając zarówno badania, jak i opiekę nad pacjentami.

Nowoczesne metody leczenia i badania

Zakład Chirurgii Onkologicznej wprowadza Szpital Wolski w nowy wymiar opieki medycznej. Jak zaznaczył prezes zarządu szpitala, Robert Mazur:

Rozwijamy się badawczo, a jednocześnie wracamy do tradycji akademickich. Już przed wojną ten szpital i ten oddział był kliniką, mamy zatem doświadczenia akademickie i chcemy te tradycje kontynuować

Dzięki współpracy z UKSW, szpital zyskał możliwość prowadzenia badań naukowych oraz szkoleń dla studentów i młodych lekarzy, co ma przynieść długofalowe korzyści dla systemu ochrony zdrowia.

Korzyści dla pacjentów szpitala

Utworzenie zakładu klinicznego w szpitalu powiatowym, to dowód na rosnące znaczenie wysokospecjalistycznej opieki w lokalnych placówkach.

(…) pacjenci będą mogli nie tylko otrzymać świetną opiekę medyczną, ale także będą mieli dostęp do najnowocześniejszej wiedzy medycznej, którą uczelnia będzie rozpowszechniała.

– zaznaczył Jarosław Jóźwiak, przewodniczący Komisji Zdrowia Rady Miasta st. Warszawy.

Jednostka ma także na celu skrócenie czasu oczekiwania na specjalistyczne zabiegi chirurgiczne oraz zwiększenie liczby badań naukowych prowadzonych w Polsce.

Źródło:

  • wolski.med.pl

Ważne tematy

Trzymaj rękę na pulsie. Zapisz się na newsletter.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Więcej aktualności