Strona głównaLeczenieNowoczesne rozwiązania w Podkarpackim Centrum Medycznym: nowe możliwości dla pacjentów

Nowoczesne rozwiązania w Podkarpackim Centrum Medycznym: nowe możliwości dla pacjentów

Aktualizacja 17-12-2024 01:00

Udostępnij

Podkarpackie Centrum Medyczne w Rzeszowie intensywnie się rozwija. Dzięki nowoczesnym urządzeniom pacjenci zyskają dostęp do lepszej diagnostyki oraz skuteczniejszej rehabilitacji. W jakie nowe urządzenia zainwestowała placówka?

Nowe inwestycje w sprzęt medyczny

Podkarpackie Centrum Medyczne w Rzeszowie, mieszczące się przy Pl. Dworcowym 2, wzbogaciło się o nowoczesne urządzenia medyczne. Inwestycje te obejmują gabinet rehabilitacji oraz poradnię okulistyczną. Zakupione sprzęty – aparat do drenażu limfatycznego kończyn dolnych, autorefraktokeratometr oraz perymetr komputerowy – umożliwią lepszą opiekę nad pacjentami, zarówno w zakresie diagnostyki, jak i terapii.

Nowe wyposażenie zostało sfinansowane dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

Zaawansowana pomoc w rehabilitacji

Nowoczesny aparat do drenażu limfatycznego kończyn dolnych to przełom w rehabilitacji pacjentów po urazach i operacjach. Sprzęt wspomaga przepływ limfy dzięki precyzyjnie regulowanemu ciśnieniu w rękawie, przyczynia się to do redukcji obrzęków, poprawy ruchomości stawów i ogólnego komfortu pacjentów.

To rozwiązanie znajduje zastosowanie nie tylko w przypadku rehabilitacji pourazowej, ale także przy przewlekłych schorzeniach, takich jak dna moczanowa, stłuczenia czy skręcenia oraz przy problemach z kończynami dolnymi po operacjach kręgosłupa.

– mówi Krzysztof Bałata, dyrektor PCM. 

Sprzęt ten może być również wykorzystywany jako element odnowy biologicznej dla sportowców oraz osób aktywnych fizycznie.

Nowoczesna diagnostyka okulistyczna

Poradnia okulistyczna została wyposażona w autorefraktokeratometr oraz perymetr komputerowy – urządzenia, które poprawią możliwości diagnostyczne.

Autorefraktokeratometr umożliwia m.in.:

  • pomiar ciśnienia śródgałkowego,
  • ocenę grubości rogówki,
  • analizę stanu gruczołów Meiboma,
  • diagnostykę brzegów powiek.

Z kolei perymetr komputerowy pozwala na wczesne wykrycie jaskry, monitorowanie zmian w polu widzenia oraz diagnozowanie schorzeń neurologicznych. Dzięki nowemu oprogramowaniu lekarze będą mogli skuteczniej dostosowywać terapie do indywidualnych potrzeb pacjentów.

Urządzenia te mają ogromne znaczenie dla wczesnego wykrywania i skutecznego leczenia schorzeń oczu. Przykładem jest jaskra, jedno z częściej występujących schorzeń wzroku, które rozwija się często bezobjawowo, a niewykryte w porę może prowadzić do trwałej utraty widzenia.

– dodaje Krzysztof Bałata.

Źródło:

  • rzeszow-news.pl
Redakcja Alert Medyczny
Redakcja Alert Medyczny
Alert Medyczny to źródło najświeższych informacji i fachowych analiz, stworzone z myślą o profesjonalistach działających w branży medycznej i farmaceutycznej.

Ważne tematy

Trzymaj rękę na pulsie. Zapisz się na newsletter.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Więcej aktualności