Strona głównaInnowacjePierwsze w Polsce wszczepienie zastawki Myval THV u nastolatki

Pierwsze w Polsce wszczepienie zastawki Myval THV u nastolatki

Aktualizacja 20-12-2024 00:30

Udostępnij

W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie 11 grudnia 2024 r. odbył się pierwszy w Polsce zabieg wszczepienia zastawki Myval THV u 16-letniej pacjentki z poważną wadą serca. To przełomowe wydarzenie w polskiej kardiologii dziecięcej. Dzięki międzynarodowej współpracy oraz doświadczeniu zespołu medycznego otwierają się nowe możliwości leczenia wad serca bez konieczności operacji kardiochirurgicznych.

Zabieg, który zmienia życie – innowacyjność Myval THV

11 grudnia 2024 roku w Rzeszowie wykonano zabieg, który może zmienić oblicze leczenia wad serca w Polsce. 16-letnia pacjentka, która od urodzenia zmagała się z poważną wadą serca i przeszła kilka interwencji kardiologicznych, otrzymała zastawkę Myval THV. Dzięki tej metodzie uniknięto kolejnej operacji kardiochirurgicznej, co zwiększa komfort i bezpieczeństwo leczenia.

Dr Wojciech Tarała, koordynator Pododdziału Kardiologii Dziecięcej, podkreślił:

Po przeanalizowaniu w tomografii komputerowej anatomii serca udało się nam dobrać odpowiedni rodzaj zastawki. Zastawka tego rodzaju  będzie po raz pierwszy w Polsce wszczepiana u pacjenta w tym wieku.

Wsparcie międzynarodowe – klucz do sukcesu

Podczas zabiegu zespół lekarzy wspierał światowej klasy specjalista z Indii, dr Sivakumar Kothandam. Jego wiedza i doświadczenie odegrały kluczową rolę w przeprowadzeniu procedury. Dr Piotr Weryński, kardiolog dziecięcy, powiedział:

Cieszy nas ta współpraca międzynarodowa, ponieważ  świadczy o tym, że i miejsce i zespół cieszy się bardzo dużym zaufaniem i te zabiegi w sposób bezpieczny można wykonywać w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie.

Nowe możliwości dla polskiej kardiologii dziecięcej

Zastosowanie zastawki Myval THV otwiera nowe perspektywy dla leczenia dzieci z wadami serca w Polsce. Zabieg ten jest nie tylko bezpieczniejszy, ale również mniej inwazyjny niż tradycyjne operacje kardiochirurgiczne. Jak podkreślają specjaliści, wdrożenie tej technologii stawia rzeszowską placówkę w czołówce europejskich ośrodków kardiologii dziecięcej.

Źródło:

  • Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 w Rzeszowie
  • Zdjęcie: Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 w Rzeszowie

Redakcja Alert Medyczny
Redakcja Alert Medyczny
Alert Medyczny to źródło najświeższych informacji i fachowych analiz, stworzone z myślą o profesjonalistach działających w branży medycznej i farmaceutycznej.

Ważne tematy

Trzymaj rękę na pulsie. Zapisz się na newsletter.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Więcej aktualności