Strona głównaFirmyMedical Japan Osaka: Dolnośląscy przedsiębiorcy podbijają azjatycki rynek medyczny

Medical Japan Osaka: Dolnośląscy przedsiębiorcy podbijają azjatycki rynek medyczny

Aktualizacja 14-03-2025 15:24

Udostępnij

Dolnośląscy przedsiębiorcy zaprezentowali swoje innowacyjne rozwiązania medyczne na prestiżowych targach Medical Japan Osaka. W ramach unijnego projektu Going Global 4.0, dziesięciu przedstawicieli polskich firm miało okazję nawiązać nowe kontakty handlowe i przedstawić swoje technologie w Japonii – kraju, który słynie z nowoczesnej medycyny i wysokich standardów technologicznych.

Polska innowacja na japońskich targach medycznych

Wizyta w Japonii odbyła się w dniach 4–8 marca, a uczestnicy misji gospodarczej mogli zaprezentować najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu medycyny i biotechnologii. Polskie stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, a zapotrzebowanie na innowacyjne technologie zdrowotne w Azji jest ogromne.

Polacy mają bardzo dużo do pokazania na rynku azjatyckim. Europa w Japonii jest kojarzona bardzo dobrze, szczególnie pod kątem biznesowym, więc głęboko wierzę w to, że nasi przedsiębiorcy zdobędą kontrahentów – podkreśla Wojciech Bochnak, wicemarszałek województwa dolnośląskiego.

e-Zdrowie KPO: 1,2 mld zł na AI w medycynie. Jakie zmiany czekają lekarzy i pacjentów?
ZOBACZ KONIECZNIE e-Zdrowie KPO: 1,2 mld zł na AI w medycynie. Jakie zmiany czekają lekarzy i pacjentów?

Od neurokosmetyków po nowatorską diagnostykę nowotworową

Dolnośląscy przedsiębiorcy zaprezentowali szeroki wachlarz innowacji medycznych, obejmujący m.in.:

  • Neurokosmetyki – nanotechnologia wspierająca pielęgnację skóry, redukująca przebarwienia i poprawiająca kondycję cery,
  • Medyczne maseczki z filtrami – zapewniające wysoką ochronę przed patogenami,
  • Urządzenia do cyfrowej diagnostyki nowotworowej – przyspieszające proces wykrywania zmian nowotworowych,
  • Sprzęt do chłodzenia jąder – przełomowe rozwiązanie wspierające walkę z męską niepłodnością.

Digitalizujemy diagnostykę nowotworową, a dokładniej szkiełka mikroskopowe. Nasze rozwiązanie to tania i szybka metoda w cenie smartfonu – mówi Wojciech Kępa z Cancer Center.

Usługi i towary medyczne coraz droższe. GUS publikuje dane za luty 2025
ZOBACZ KONIECZNIE Usługi i towary medyczne coraz droższe. GUS publikuje dane za luty 2025

Jednym z najbardziej innowacyjnych polskich wynalazków zaprezentowanych w Osace było urządzenie do chłodzenia jąder, stworzone przez firmę Coolmen. Rozwiązanie to pozwala na monitorowanie temperatury jąder i jej regulację, co zwiększa szanse na poprawę płodności.

To wciąż jest temat tabu w Polsce, więc dzięki tym targom mamy szansę na pogłębienie kontaktów na rynku azjatyckim – podkreśla Łukasz Konarski z Cooltec.

MedTech Solutions i WAT nawiązały współpracę w obszarze AI i bioinżynierii
ZOBACZ KONIECZNIE MedTech Solutions i WAT nawiązały współpracę w obszarze AI i bioinżynierii

Japonia – trudny, ale perspektywiczny rynek

Dolnośląscy przedsiębiorcy doskonale przygotowali się do udziału w targach, co doceniła zarówno polska delegacja, jak i zagraniczni kontrahenci.

Każda taka wizyta to szansa na pogłębienie kontaktów z japońskimi przedsiębiorcami. Proces ten wymaga czasu, ale jeśli zdobędziemy ich zaufanie, możemy liczyć na długofalową współpracę – zauważa Marta Szczygieł z Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Tokio.

Polscy przedsiębiorcy zwrócili również uwagę na specyfikę japońskiego rynku – budowanie relacji biznesowych wymaga czasu, ale jeśli uda się nawiązać współpracę, japońscy kontrahenci okazują się lojalnymi partnerami na długie lata.

Twoja aplikacja medyczna może dotrzeć do milionów – NEUCA szuka startupów
ZOBACZ KONIECZNIE Twoja aplikacja medyczna może dotrzeć do milionów – NEUCA szuka startupów

Co dalej? Dolnośląskie firmy na globalnym rynku

Projekt Going Global 4.0 to dopiero początek ekspansji dolnośląskich firm na rynki zagraniczne. W planach są kolejne misje gospodarcze, m.in. udział w London TechShow, Intec Lipsk, Hongkong Electronics Fair oraz AIM Abu Dhabi.

Nasi dolnośląscy przedsiębiorcy mogą nie tylko zaprezentować swoje produkty, ale także rozwijać się na rynku międzynarodowym. Chciałabym zachęcić do udziału wszystkich przedsiębiorców, szczególnie tych młodych, którzy nie mogą pozwolić sobie na koszty takiego wyjazdu – dodaje radna Małgorzata Calińska-Mayer.

Dolnośląscy przedsiębiorcy udowodnili, że polska branża medyczna ma ogromny potencjał eksportowy. Udział w Medical Japan Osaka był dla nich szansą na zaprezentowanie innowacyjnych rozwiązań i zdobycie cennych kontaktów na azjatyckim rynku. Dzięki takim inicjatywom Polska umacnia swoją pozycję jako dostawca nowoczesnych technologii medycznych, które mogą konkurować z najlepszymi na świecie.

Źródło:

  • gazetawroclawska.pl

Ważne tematy

Trzymaj rękę na pulsie. Zapisz się na newsletter.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Więcej aktualności