Informacje o The 9th Mayo Clinic Neurology Faculty Teaching Course
W dniach 26–27 czerwca 2025 roku Katowice staną się centrum międzynarodowej neurologii dzięki dziewiątej edycji renomowanego kursu naukowo-szkoleniowego organizowanego przy współpracy z Mayo Clinic (USA). To unikatowa okazja dla neurologów oraz specjalistów pokrewnych dziedzin do zdobycia aktualnej wiedzy i kompetencji w zakresie leczenia choroby Parkinsona, stwardnienia rozsianego, demencji, zespołów paraneoplastycznych oraz bólów głowy.
Wydarzenie wyróżnia się bezpośrednią obecnością światowej klasy ekspertów z Mayo Clinic, którzy – wspólnie z uznanymi wykładowcami z Polski – przeprowadzą wykłady, sesje pytań i odpowiedzi, a także dyskusje panelowe. Kurs koncentruje się na praktycznych aspektach diagnostyki różnicowej i leczenia najczęstszych, ale także rzadkich jednostek neurologicznych. Uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się więcej o wczesnym rozpoznaniu objawów prodromalnych choroby Parkinsona, nowościach w farmakoterapii, terapii infuzyjnej i neurochirurgicznej, jak również o najnowszych metodach leczenia choroby Alzheimera i zaburzeń naczyniowych funkcji poznawczych.
Kurs prowadzony będzie w języku angielskim z tłumaczeniem symultanicznym. Rejestracja jest obowiązkowa i odbywa się online. Liczba miejsc jest ograniczona.
Kluczowe informacje
- Liczba miejsc: ograniczona – obowiązuje kolejność zgłoszeń
- Prelegenci: m.in. dr Zbigniew Wszołek, dr Joanna Siuda, dr Jarosław Sławek, dr Ryan Uitti, dr Philip Tipton, dr Christian Lachner
- Punkty za udział: potwierdzenie uczestnictwa z możliwością uzyskania punktów edukacyjnych
- Link do wydarzenia: https://kursmayo.pl/
Program The 9th Mayo Clinic Neurology Faculty Teaching Course
Dwudniowy kurs obejmuje m.in.:
Czwartek, 26 czerwca 2025
- Sesja nt. choroby Parkinsona – od definicji biologicznej po terapie chirurgiczne i infuzyjne
- Różnicowanie atypowego parkinsonizmu i ocena wczesnych objawów prodromalnych
- Dyskusje panelowe z udziałem wykładowców Mayo Clinic
Piątek, 27 czerwca 2025
- Sesja poświęcona demencji i zaburzeniom poznawczym – diagnostyka, choroba Alzheimera, zaburzenia naczyniowe
- Zespoły paraneoplastyczne, rzadsze schorzenia dziedziczne
- Wieczorna sesja edukacyjna: jak skutecznie publikować wyniki badań neurologicznych