Strona główna Wydarzenia Mononeuropatie, radikulopatie – obraz kliniczny, różnicowanie, przydatność badań elektrofizjologicznych

Mononeuropatie, radikulopatie – obraz kliniczny, różnicowanie, przydatność badań elektrofizjologicznych

Data wydarzenia:
2025-07-10
Data i godzina:
10.07.2025, godz. 18:00–20:00
Tryb:
Online
Rodzaj:
Szkolenie
Cena:
Bezpłatne
Organizator:
Ośrodek Kształcenia Naczelnej Izby Lekarskiej
Miejsce:
Online

Udostępnij

Informacje o wydarzeniu

Szkolenie online organizowane przez Ośrodek Kształcenia NIL we współpracy z Polskim Towarzystwem Neurofizjologii Klinicznej to wyjątkowa okazja do pogłębienia wiedzy na temat diagnostyki i różnicowania zaburzeń nerwów obwodowych. Uczestnicy wydarzenia poznają nie tylko anatomię nerwów kończyn górnych, ale także kliniczne i elektrofizjologiczne objawy uszkodzeń nerwów i korzeni nerwowych. Szczególny nacisk zostanie położony na znaczenie badań neurofizjologicznych w codziennej praktyce lekarskiej.

Wydarzenie poprowadzi prof. dr hab. Marta Banach – wybitna specjalistka w dziedzinie neurofizjologii klinicznej, Prezes Polskiego Towarzystwa Neurofizjologii Klinicznej, kierownik Pracowni Neurofizjologii Klinicznej UJ CM. Szkolenie adresowane jest do lekarzy specjalistów i osób wykonujących zawody medyczne oraz okołomedyczne, które na co dzień spotykają się z diagnostyką bólu korzeniowego, parestezjami czy niedowładami kończyn.

Kluczowe informacje

Prelegenci: prof. dr hab. Marta Banach
Link do wydarzenia: https://nil.org.pl/dla-lekarzy/kursy-i-szkolenia/1451-mononeuropatie-radikulopatie-obraz-kliniczny-roznicowanie-przydatnosc-badan-elektrofizjologicznych

Program szkolenia

Panel szkoleniowy obejmuje m.in.:

  • przypomnienie anatomii kończyn górnych – przebieg korzeni, nerwów, zakres unerwienia
  • charakterystyka objawów klinicznych i elektrofizjologicznych uszkodzeń nerwów i korzeni
  • omówienie metod diagnostycznych i różnicowania
  • pokaz slajdów i interpretacja przypadków klinicznych

Szkolenie ma na celu nie tylko aktualizację wiedzy, ale także wspieranie lekarzy w skutecznym planowaniu diagnostyki oraz wczesnej interwencji terapeutycznej.

Ważne tematy

Trzymaj rękę na pulsie. Zapisz się na newsletter.

Więcej aktualności