Informacje o konferencji „Otyłość – powikłania i leczenie 2025”
W odpowiedzi na rosnące wyzwania zdrowotne związane z otyłością, Zakład Neuroendokrynologii Klinicznej CMKP oraz Polskie Towarzystwo Neuroendokrynologii zapraszają na drugą edycję ogólnopolskiej konferencji naukowej „Otyłość – powikłania i leczenie”. Spotkanie odbędzie się 5 czerwca 2025 r. w formule hybrydowej – stacjonarnie w Auli Magna CMKP w Warszawie oraz online.
Celem konferencji jest prezentacja najnowszych danych naukowych, praktyk klinicznych oraz kierunków terapeutycznych w leczeniu choroby otyłościowej i jej wielonarządowych powikłań. W programie znajdą się interdyscyplinarne sesje dotyczące m.in. kardiologii, neurologii, gastroenterologii oraz nowoczesnych metod leczenia farmakologicznego i chirurgicznego.
Do udziału zaproszono ekspertów krajowych, którzy przedstawią m.in. zagadnienia mikrobioty jelitowej, nadciśnienia płucnego, terapii przeciwzakrzepowej, zaburzeń funkcji poznawczych, epilepsji w kontekście otyłości, a także farmakoterapii i chirurgii bariatrycznej.
Wydarzenie skierowane jest do lekarzy, w tym endokrynologów, internistów, kardiologów, neurologów oraz wszystkich profesjonalistów zaangażowanych w diagnostykę i leczenie otyłości. Uczestnicy sesji III otrzymają certyfikaty, a udział w tej części zarezerwowany jest dla osób posiadających prawo wykonywania zawodu lekarza lub lekarza dentysty.
Kluczowe informacje
Liczba miejsc: ograniczona (udział po rejestracji, szczegóły na stronie CMKP)
Prelegenci: m.in. prof. Wojciech Bik, prof. Marcin Kurzyna, prof. Joanna Jędrzejczak, prof. Agnieszka Baranowska-Bik
Punkty za udział: uczestnicy sesji III (lekarze, lekarze dentyści) otrzymają certyfikat
Link do wydarzenia: https://www.cmkp.edu.pl/otylosc-powiklania-i-leczenie
Program konferencji „Otyłość – powikłania i leczenie 2025”
Wydarzenie podzielone jest na trzy główne sesje tematyczne:
SESJA I – KARDIOLOGIA
Poruszane tematy to m.in.: rola mikrobioty jelitowej w kardiologii, nadciśnienie płucne w otyłości, leczenie przeciwzakrzepowe i wpływ kwasu all-transretinowego na rozwój miażdżycy.
SESJA II – I NIE TYLKO KARDIOLOGIA
W tej części omówione zostaną: gastrologiczne konsekwencje otyłości, wpływ hormonów i peptydów na ośrodki głodu i epileptogenezę oraz współzależność padaczki i otyłości.
SESJA III – NOWOŚCI W TERAPII
Zamykająca sesja to m.in. omówienie najnowszych leków przeciwotyłościowych i interwencji chirurgicznych, a także ich wpływu na ryzyko sercowo-naczyniowe.